unikkatil biografia

Go down

unikkatil biografia

Post  Admin on Mon Dec 07, 2009 6:28 am

Viktor Palokaj(Rebel aka unikkatil)

U lind ne vitin 1982 ne nje familje me tradit.

Eshte nipi i Gjon Palokes d.m.th. udhheqsi i ballit kombetar njeriu i cili nuk ua dha

tokat e stergjyshve skllaverve armiku deshi ta denoj me vdekje por nuk arriti.

-Shkollen fillore e kreu ne Prishtin pastaj u regjistrua ne Gjimnazin "Sami

Frasheri".ai ne fillim ishte nje nxenes i sjellshem por me von u be nje

problematik.Ai u perjashtua nga shkolla 3 her por perseri nuk pushoi dhe

u be nje djal i veshtir sepse zemren e tij ja morri rruga dhe Hip-

Hopi.Muziken rep e filloi 12 vjeq mirpo nuk vazhdoi sepse ne ate koh repi

per te ishte shum i thjesht sepse ai kendonte rep te vertet.

Me 1992 Unikkatili inqizoi kenget e tij te para “Demokraci” dhe “Ta

zdhukim Policin” dhe me 1993 ai inqizoi kengen e pare profesionale me

titull :zingjiret qe s’kputen”. Pas disa vitesh,saktesisht me 1995 Viktori perjetoi nje tragjedi,shoku I

tij I ngushte Dren Thaqi u godit nga treni dhe vdiq,per kete ndodhi ai

shkroi dhe inqizoi kengen “Shpirti N’Paqe” si kujtim per Drenin.

Ne kohen kur per nje fjale kunderSerbise paguaje shtrenjte Unikkatili

shkroi kenge net e cilat permendeshin emra te policve serb si

ajo “Vdekje Serbis” e megjithate Radio Selavia ne Pristhtin frikoheshin

t’I emetonin keshtu qe nga te gjitha kenget e Unikkatilit aso kohe u

emitua vetem “shpirti n’paqe”.Muzika qe bente Unikkatili ishte Hip-Hop

eksplicit, net e cilin pa frike paraqiste realitetin ashtu si ishte dhe keto

ishin arsyet kyqe te mos afirmimit te tij ne ate kohe.Ndonese do mund

te zgjedhte rrugen e lehte deri te fama duke mos perdorur shprehje

eksplicite ose fjale kunder pushtetit te asaj kohe sic kishin bere shumica

apo te gjith reperet tjere te asaj kohe,ai nuk nderroi stilin e tij dhe

mbeti reper eksplicit dhe real,por I panjohur.

Me 1996 Unikkatili u fut ne perleshje me nje familje shqiptare dhe hyri

ne gjak me ta.Kjo ishte arsyeja pse familja e tij vendosi te shperngulet

per ne SHBA.Ata u vendosen ne Bronx(New York),vend ky mjaft I banuar

nga komuniteti shqiptar ku atje edhe e vazhdoi endrren e tij.Me 1998

Unikkatili e ben nje kenge me disa anetare te ABI,te cilen e titulluan “

Albanian Rule” dhe ishte me shum freestyle dhe shaka.Ne pot e njejtin

vit Unikkatili punon kengen “if i die u die” kenge kjo e cila nga shum

shqiptare shihet si kenga me e mire rep e stilit western.

-Viktori kur arriti ne USA menjehere e formoi klanin TBA (The Bloodu

Alboz) ne gjuhen shqipe (Shqipet e Pergjakshme)ne te cilin nje pjese e

anetareve mirren me muzik rep,nder ta me te njohurit jane:Z.E.F ,Miloti,

Ye-Toni,Polo,Zeni,Presioni(I cili kendon vetem shqip),Fame,Special-K,Tee

etj.Unikkatili ka edhe studion e tij te inqizimeve te

emeruar “CONQUEROR RECORDS” net e cilen punon te gjitha kenget e

tij.Albumi i ri i ti i perbashket me grupin The Bloody Alboz (TBA) i

titulluar "Armiqt Suprem" eshte shitur me 8000 kopje mbrenda 3 ditesh.

Ky Album e thyen recordin ne shitje, shkruan gazeta e Kosovës "Lajm".

Asnjë album tjeter i ndonje Rep - Këngtari a grupi nuk është shitur me

kaq kopje, brenda nje kohe kaq të shkurtër.

dhe ne vitin 2008 TBA formoi albumin e tij te titulluar “KANUNI I

KATILIT

Viktor Palokaj-Rebel a.k.a (also known as-i njohur si) Unikkatil është një

rep këngëtar kosovar që jeton në USA,atje ai shkruan dhe inqizon këngë

shumë të pëlqyera dhe të kërkuara nga rinia.

Mirëpo edhe pse ai është afirmuar vonë duhet të cekim që Viktori ka

filluar të merret me rep që në moshë shumë të hershme. Anetaret e TBA


UniKKatil -

Buja -

Klepto -

TEE -

Cyanide -

Z.E.F -

B52 -

Miloti -

SacrifiC -

Jetoni -

VZ -

Tribun -

Professioni -

Braves Hill -

Presioni -

N.A.G -

Bc.DaZz -

Hudra a.k.a Problemi

Macabre -

DMC -

D.M.K

Og 043

Slitta -

F-Tim -

Dredha -

Keta jon do qa jun kan edhe do qa jon se jon prish nermveveti
do nuk jon maa...


by FirEwALl ANd Ag BeATsS

Admin
Admin

Posts : 16
Join date : 2009-12-06

View user profile http://albarap.board-directory.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum