biografia e big wolfit

Go down

biografia e big wolfit

Post  Admin on Mon Dec 07, 2009 6:33 am

Big Wolf

Vendlindja: Prizren
Mosha: 25 Vjeç
Ditelindja: 10 Gusht 1984
Shenja e Horoskopit: Luani


Rafet Shala si e njohin te Gjith BiG WoLF a.Ka PsychoPaTh eshte rritur ne Prizren. Prejardhjen e ka prej fshatit Zaqisht Komuna Rahovecit.
WoLFi ka filluar me muziken RAP qysh prej vitit 1998.
Ne vitin 2000 ka filluar te miret me texte, kurse kengen e par ne vitin 2001, pra prej 2001 deri 2009 wolfi ka 100 e me shum keng, perposs do qe jan zhduk prej arkivit.
WoLFi Beatat dhe Textet i bon vet edhe krejt senet vet.
Edhe pse nuk ka album dhe as video clip WoLFii nihet si ni reper me texte 100% realitet dhe thot se nuk i ka ment niher te clipi se me kohen bohen krejt, n'pytje osht experienca e dallune e jo numri sa sene i bon.
WoLFi ka mar pjes 2 her ne festivalin KOSOVA FEST, ne vitin 2008 ku mori qmimin Best Hip-Hop dhe ne vitin 2009 ku mori qmimin MTV KoSoVa 2009.
Dhe per ata qe interesohen rreth G.P.S Records.
G.P.S (GanGsTa PaRaDiSe oF SouTh SiDe) eshte formuar ne vitin 2001, kurse idejen e kti emri e kishte DoBerMani (antar i G.P.S).
Ne fillim si antar i G.P.S ishin BiG WoLF dhe DoBeRMaN, por tash jan afersisht 20 antar.
Prej dates 5 shtator 2009, mas ni keqkuptimi me shokun e tij , BiG Wolf e ka bo ndrrimin e emrimit te studios ku ben inqizimin e kengeve nga "gps-rec" eshte shendrruar ne "AU-records" qe d.m.th. "Armata e ujqve".

Admin
Admin

Posts : 16
Join date : 2009-12-06

View user profile http://albarap.board-directory.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum